Uruchamiacz

Średnia: 4 (57 głosów)
Uruchamiacz

Program Uruchamiacz pozwala za pomocą jednego kliknięcia myszy uruchomić dowolną ilość programów, różnego formatu plików, folderów i stron internetowych. Ma wiele ciekawych możliwości i jest bardzo prosty w obsłudze. Okno programu składa się z trzech części - w lewej znajduje się menu, w centralnej dane pliku a w prawej dane pozycji. Do programu został dołączony przykładowy plik, aby pokazać prostotę obsługi i jednocześnie dużą funkcjonalnością programu. Otwieramy więc przykładowy plik rozwijając menu ostatnio otwieranych plików.

Uruchamiacz
Uruchamiacz

Po otwarciu pliku w części centralnej wyświetlone zostają wszystkie pozycje do uruchomienia. Koło każdej jest ikona symbolizująca odpowiednie zadanie. Po kliknięciu na dowolną pozycję w menu z pozycjami do uruchomienia w prawej części okna wyświetlane są właściwości wskazanej pozycji. Jej nazwa, uruchamiane zdarzenie, ścieżka do pliku (folderu lub www), parametr a także tryb uruchamiania.

Program ma możliwość uruchomienia każdego pliku (w domyślnym dla niego programie), możliwość uruchomienia dowolnego folderu czy strony www. Można także uruchamiać pliki w innych programach niż domyślne, aby to zrobić w polu uruchom należy wybrać Program, wskazać ścieżkę do wybranego programu a jako parametr podać ścieżkę do pliku jaki chcemy we wskazanym programie uruchomić. Po kliknięciu na przycisk Nowa pozycja wszystkie pola w prawej części okna zostają wyczyszczone aby podać nowe dane.

Uruchamiacz
Uruchamiacz

Po poprawnym podaniu wymaganych danych przycisk Dodaj robi się aktywny co oznacza że tak wprowadzone dane mogą być dodane do listy pozycji. Po dodaniu nasza pozycja znajduje się w spisie pozycji znajdującym się w centralnej części okna, ma ikonę odpowiadającą opcji wybranej w części Uruchom i znajduje się na samym końcu listy.

Każda nowa pozycja znajduje się na samym końcu listy do wykonania czyli uruchamia się na końcu. Nie ma się jednak czym martwić. Po kliknięciu na dowolną pozycję, mamy możliwość przenoszenia jej w górę i w dół w zależności od tego, co chcemy mieć uruchamiane najpierw. kliknięcie w przycisk Przenieś na początek (koniec) spowoduje przeniesienie naszej pozycji na sam początek (koniec) listy.

Uruchamiacz
Uruchamiacz

Aby stworzyć nową listę należy kliknąć w przycisk Nowy. Wszystko wówczas zostaje wyczyszczone i możemy już bez problemu dodawać niezbędne dane. Podajemy nazwę pliku, opis pliku oraz tworzymy pozycje. Gdy pozycja jest gotowa klikamy Dodaj aby wstawić ją do naszej listy.

Gdy stworzyliśmy już nasz plik możemy go zapisać. W tym celu klikamy na przycisk Zapisz. Uruchomione zostaje okno w którym podajemy ścieżkę i ewentualnie zmieniamy nazwę pliku. Jeżeli jesteśmy pewni i wszystko jest OK klikamy na Zapisz i gotowe.

Uruchamiacz
Uruchamiacz

Program tworzy nowy plik dzięki czemu uruchamiając go jednym kliknięciem myszy uruchamiamy cały łańcuszek programów i innych możliwości. Jeżeli chcemy zmienić coś w naszym pliku z menu kontekstowego wybieramy edytuj i wprowadzamy opcje. Więcej na temat obsługi programu znajduje się w pliku pomocy dołączonym do programu.

Komentarze

Witam,
Ja mam Win8.1 64bit i wszystko działa poprawnie.

nie działa na win7 64bit

Dodaj nowy komentarz

Filtrowany HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.
CAPTCHA
W celu potwierdzenia, że jesteś człowiekiem, prosimy o wykonanie poniższego zadania
Target Image