Szubienica

Średnia: 5 (10 głosów)
Szubienica

Szubienica to prosta gra logiczna polegająca na zgadywaniu liter w słowie wylosowanym przez komputer z określonej kategorii. Aby rozpocząć zabawę należy po uruchomieniu programu kliknąć przycisk Nowa gra. Liczba słów i kategorii zależy od wyobraźni użytkownika.

Szubienica
Szubienica

Po kliknięciu program wyświetla nam nazwę kategorii, z której wylosował słowo, ilość liter w wylosowanym wyrazie oraz liczbę błędów jeżeli takie popełnimy w czasie zgadywania liter. Możemy popełnić 13 błędów - pechowa 13-tka. Litery podajemy klikając na przyciski reprezentujące znaki alfabetu.

Jeżeli popełnimy 13 błędów zawiśniemy na szubienicy. Program wyświetla nam hasło, które zgadywaliśmy oraz proponuje nam ponowną rozgrywkę.

Szubienica
Szubienica

Jeżeli poprawnie odgadniemy wylosowane hasło uratujemy naszego ludzika przed zawiśnięciem a on w podzięce zaproponuje nam ponowne rozegranie losując kolejne hasło.

Bibliotekę haseł zawartych w programie możemy dowolnie edytować, możemy usuwać i dodawać do niej wyrazy, usuwać i tworzyć nowe kategorie. Wszystko to możemy zrobić w edytorze kategorii. Edytor wyświetla nam listę kategorii w rozwijanym polu, po wskazaniu odpowiedniej nazwy wyświetlona zostaje całą zawartość wybranej kategorii tzn. spis haseł w niej zawarty.

Szubienica
Szubienica

Po wskazaniu dowolnej pozycji z wybranej kategorii mamy możliwość usunięcia wskazanego wyrazu a także dodawanie, do wybranej kategorii, nowych wyrazów zwiększając w ten sposób ilość słów w bibliotece programu. Duży zasób słów zmniejszy ich powtarzalność uatrakcyjniając nam zabawę.

Jeżeli chcemy stworzyć nową kategorię podajemy nazwę kategorii, powinna być ona w miarę krótka i może być zupełnie dowolna, nawet zupełnie przypadkowa i nic nie znacząca. W polu Opis kategorii podajemy, jak nazwa wskazuje, opis tego co dana kategoria będzie zawierać, w miarę możliwości powiązany z hasłami jakie chcemy w tej kategorii umieszczać. Im dokładniejszy i bardziej trafniejszy opis tym łatwiej odgadnąć wylosowany wyraz. W kolejnym kroku musimy podać przynajmniej jeden wyraz, jaki będzie zawierała tworzona kategoria, nie może być ona pusta.

Szubienica
Szubienica

Po zapełnieniu wymaganych pól klikamy na przycisk Dodaj kategorię i mamy nową, własnoręcznie utworzoną kategorię z hasłami które sami wprowadzamy. Jeżeli nie podoba nam się ta czy inna kategoria możemy ją usunąć poprzez wybranie jej i kliknięcie w przycisk Usuń kategorię. Program jeszcze pyta nas czy na pewno chcemy to zrobić, jeżeli wybierzemy OK kategoria zostanie usunięta.

Do wyboru mamy jeszcze kilka opcji dostępnych w programie. Możemy zaprzestać odtwarzania dźwięków po wygranej/przegranej. Możemy zblokować edycję kategorii tzn. możemy zablokować usuwanie zarówno całych kategorii jak i pojedynczych haseł z ich zawartości. Możemy także wskazać ścieżkę do pliku który będzie odgrywany w czasie zabawy.

Szubienica

Komentarze

Super program Smile Wciąga. Polecam wszystkim Smile

Bardzo mfajnie zrobiony program. Spodobała mi się oprawa graficzna, oraz możliwość dodawania i edytowania kategorii.
Jednak  "Czy chcesz sprUbować jeszcze raz" kłuje w oczy, że aż strach Smile

A mnie to wcale nie przeszkadza :)

niesamowicie wciągająca gra dla ludzi o mocnych nerwach   polecam wszystkim ")

Dodaj nowy komentarz

Filtrowany HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.
CAPTCHA
W celu potwierdzenia, że jesteś człowiekiem, prosimy o wykonanie poniższego zadania
Target Image