Pomocnik

Średnia: 3.9 (10 głosów)
Pomocnik

Program Pomocnik ma na celu pomóc w codziennej pracy z systemem Windows. Po uruchomieniu program zajmuje górną cześć ekranu przy czym chowa się za jego górną krawędź i pokazuje się po najechaniu kursorem w omawiany region. Normalnie pomocnik jest niewidoczny, jest aplikacją działającą w tle, pokazuje się tylko na wyraźne życzenie użytkownika. Program jest bardzo prosty w obsłudze. Składa się główne tylko z przycisków wyświetlających odpowiednie menu.

Pomocnik
Pomocnik

Przyciski to odpowiednio: O programie, Panel sterowania, Narzędzia administracyjne, Programy, Rozrywka, Dyski, Foldery, Dokumenty, Uruchom i Internet oraz przyciski znajdujące się w prawej części paska Zamknij system i Zamknij. Po kliknięciu w każdy z przycisków program wyświetla odpowiednie menu z pozycjami z nim związanymi i tak, po kliknięciu w przycisk O programie wyświetla się menu gdzie można znaleźć informacje o autorze programu, wyświetlić pomoc dołączoną do programu a także w łatwy sposób uruchomić jeden z wielu programów firmy OpiumSoft.

Po kliknięciu w przycisk Panel sterowania, jak sama nazwa wskazuje, rozwinie się menu wypełnione zawartością panelu sterowania. Ułatwia to w znacznym stopniu uruchamianie apletów panelu sterowania, nie trzeba wykonywać wielu zbędnych kliknięć tylko najechać kursorem w górną część ekranu, kliknąć w odpowiedni przycisk a następnie wybrać odpowiednią pozycję z menu. Kolejny przycisk Narzędzia administracyjne pozwala na uruchamianie dostępnych usług systemowych i narzędzi. Przydatne zwłaszcza administratorom sieci oraz zaawansowanym użytkownikom komputerów.

Pomocnik
Pomocnik

Kolejnym przyciskiem, jest przycisk pozwalający w łatwy sposób uruchamiać zainstalowane na naszym komputerze programu. Po kliknięciu na niego pojawia się menu z którego możemy wybrać jeden ze standardowo instalowanych w Windows programów (np. Notatnik, Kalkulator, Paint) a także spośród programów dostępnych na komputerze oraz spośród programów dodanych do menu przez użytkownika. Pozycja Twoje programy zawiera spis programów zainstalowanych na komputerze a pozycja Programy użytkownika zawiera spis skrótów do programów dodanych i skonfigurowanych przez użytkownika.

W dalszej części znajduje się przycisk Rozrywka gdzie użytkownik może tak jak w części programy utworzyć sobie ulubioną listę gier i programów rozrywkowych zapewniając sobie łatwy do nich dostęp. Kolejny przycisk Dyski wyświetla menu utworzone z listy dysków dostępnych na Twoim komputerze. Jest to nic innego jak zawartość Mojego Komputera. Obok niego znajduję się przycisk Foldery, gdzie użytkownik ma łatwy dostęp do wszystkich folderów systemowych oraz do ostatnio otwieranych folderów.

Pomocnik
Pomocnik

Kolejny przycisk rozwija menu pozwalające w bardzo łatwy sposób na uruchamianie dokumentów znajdujących się w Twoim komputerze. Po kliknięciu w przycisk pojawia się menu gdzie użytkownik może łatwo uruchomić folder Moje dokumenty lub inny folder systemowy w nim znajdujący się. Poniżej znajduje się lista 15-tu ostatnio uruchamianych plików oraz lista wszystkich uruchamianych plików na komputerze. Listę tą można wyczyścić czyszcząc listę Dokumenty znajdującą się w menu Start (jest to nic innego jak jej rozszerzona zawartość).

Obok znajduje się przycisk Uruchom. Pozwala on na szybkie i łatwe uruchamianie dowolnego pliku, dowolnego programu, folderu czy strony WWW. Menu to jest wyłącznie do dyspozycji użytkownika, który może dowolnie je konfigurować dodając lub usuwając z niego dowolne pozycje. Jedynym ograniczeniem tego menu jest mała, zaledwie 20 pozycji, zawartość. Myślę ze taka ilość zadowoli jednak i najbardziej wybrednych użytkowników programu.

Pomocnik
Pomocnik

Kolejne menu odnosi się do Internetu. Pozwala na łatwe uruchomienie wybranej strony internetowej. Menu to składa się głównie z linków do stron WWW. W części ulubione użytkownik ma możliwość stworzenia własnej listy ulubionych stron internetowych, w części inne znajdują się linki do stron dodanych przeze mnie do programu. Strony te zostały posegregowane i pogrupowane tematycznie. Ostatnią pozycją jest możliwość wyszukania pliku w Internecie.

Po wybraniu tej opcji pojawia się okno, gdzie możemy wybrać stronę, na której mamy wyszukać nasz wyraz lub frazę (możliwości są bardzo duże) oraz gdzie znajduje się pole do wpisania szukanego wyrazu. Program automatycznie zapamiętuje wyszukiwane rzeczy ułatwiając nam pracę jeżeli chcemy ponownie wyszukać wcześniej szukane określenie. Listę tą można łatwo wyczyścić klikając w przycisk wyczyść historię. Z prawej części okna znajdują się jeszcze przyciski pozwalające na zamykanie komputera lub wylogowanie aktualnego użytkownika oraz na zakończenie pracy programu.

Pomocnik
Pomocnik

Listę programów użytkownika, listę zawierającą gry i zabawy oraz listę ulubione a także uruchom można łatwo i w taki sam sposób edytować. Po wybraniu Organizuj dla odpowiedniej listy pojawia się okno pozwalające na edycję pozycji w niej zawartych. Kliknięcie na przycisk Dodaj pozwala na dodanie nowej, usuń usuwa wskazaną przez nas pozycję a edytuj umożliwia wprowadzenie zmian w już istniejącej pozycji. Zawartość menu można wyczyścić poprzez kliknięcie w przycisk Wyczyść.

Program posiada także kilka przydatnych opcji. Można ustawić przeźroczystość dzięki czemu nie będzie zasłaniał nam zawartości pulpitu, można ustawić mu wypukłość lub całkiem spłaszczyć a także można zmienić kolor oraz wygląd rozwijanych menu. Można także m.in. ustawić aby program automatycznie się uruchamiał.

Pomocnik

Dodaj nowy komentarz

Filtrowany HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.
CAPTCHA
W celu potwierdzenia, że jesteś człowiekiem, prosimy o wykonanie poniższego zadania
Target Image