Konfigurator

Średnia: 4 (16 głosów)
Konfigurator

Program KONFIGURATOR pozwoli Ci w dowolny sposób skonfigurować system Windows. Dostępna tu wersja programu 3.7.37 działa pod systemami 9x i NT. Program ma bardzo duże możliwości, może pracować jako "mały" administrator systemu. Po uruchomieniu programu użytkownik może wybrać na podstawie dostępnych w programie zakładek jakie opcje swojego OS-ka może zmienić. Zakładek jest w sumie 37.

Konfigurator
Konfigurator

Jak widać na screenach program jest podzielony na wiele zakładek. Każda zakładka pozwala na zmianę określonych rzeczy w systemie Windows. Dodatkowo posiada on także zakładkę "Pomoc" na której można znaleźć dokładny opis każdej strony programu i jak zmienić na niej określoną rzecz nie zmieniając pozostałych. Na przedstawionych przeze mnie screenach pokazałem tylko część zakładek. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej pobierz program, uruchom i zapoznaj się z zawartością kart oraz możliwościami programu.

Na karcie opcje znajdują się narzędzia umożliwiające dostosowanie konfiguratora do własnych potrzeb. Można zmienić układ zakładek, kolor elementów a także zabezpieczyć program hasłem aby nie mógł być uruchamiany przez osoby nieuprawnione do tego.

Konfigurator
Konfigurator

Jedną z przykładowych zakładek jest zakładka Menu NOWY. Można na niej dopasować do własnych potrzeb menu Nowy wybierane z menu kontekstowego np. pulpitu czy dowolnego folderu. Za pomocą tego menu możemy tworzyć nowe foldery lub dokumenty. Program Konfigurator pozwala na edycję tego menu, tzn. można dzięki niemu dodawać i usuwać elementy z tego menu.

Inna karta to znów menu kontekstowe. Jest to menu kontekstowe dowolnego elementu naszego komputera np. dysku, folderu czy dowolnego dokumentu. Program pozwala na dokonanie zmian w tym menu, pozwala na dodawanie i usuwanie pozycji, pozwala na zmianę litery skrótu a także może zmienić program w którym domyślnie jest otwierany wybrany przez użytkownika typ plików.

Konfigurator

<p>Kolejna zakładka to Internet. Odnosi się ona głównie do opcji internetowych i do przeglądarki Internet Explorer. Zawiera bardzo wiele ukrytych opcji tego programu. Zachęcam wszystkich do pobrania i przeglądnięcia wszystkich kart programu. Zachęcam do zapoznania się z jego możliwościami.</p>

Komentarze

czy konfigurator konfiguruje Windows 7 Proffesional?

Witam,
Niestety NIE, program działa poprawnie do WinXP włącznie. Na systemach od Visty w górę nie był testowany.

Dodaj nowy komentarz

Filtrowany HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.
CAPTCHA
W celu potwierdzenia, że jesteś człowiekiem, prosimy o wykonanie poniższego zadania
Target Image