Egzaminator 2002

Średnia: 3.9 (23 głosów)
Egzaminator 2002

Program EGZAMINATOR to program, który może być przydatny nauczycielom i to nie tylko przedmiotów informatycznych. Sprawdzi on wiedzę z dowolnego przedmiotu jeżeli wcześniej oczywiście ułożysz sobie odpowiedni test. Do programu dołączone jest kilka testów z informatyki ze znajomości DOS'a, Norton Commandera, Windows'a, Office'a i IE.

Egzaminator 2002
Egzaminator 2002

Po uruchomieniu programu użytkownik podaje swoje imię, określa czas egzaminu i wybiera odpowiedni zbiór (plik) z pytaniami. Po wybraniu odpowiedniego pliku program wyświetla dane na temat wybranego testu tzn. z jakiej dziedziny jest dany test, kto i kiedy go napisał, ile ma pytań, ile jest punktów do zdobycia i ile jest odpowiedzi samodzielnych. Jeżeli wybraliśmy nieodpowiedni zbiór pytań zawsze możemy go zmienić otwierając inny. Po wprowadzeniu odpowiednich danych możemy już przejść do konkretnych pytań.

Po rozpoczęciu testu w górnej części okna wyświetlane jest pytanie, poniżej 5 odpowiedzi. Na dole wyświetlany jest czas testu jaki pozostał oraz statystyki. Dodatkowe punkty można zdobywać w przypadku odpowiedzi samodzielnych. Jeżeli znamy odpowiedź na aktualne pytanie na tyle dobrze że nie potrzebujemy wyświetlania możliwych odpowiedzi wybieramy formę pytania samodzielną i wpisujemy naszą odpowiedź.

Egzaminator 2002

Gdy dojdziemy do ostatniego pytania program wyświetla ocenę, jaką nam wystawił oraz czas trwania egzaminu i nasz dorobek punktowy. Mamy także możliwość przeglądnięcia wszystkich ocen jakie zdobyliśmy w dotychczas przeprowadzonych testach i statystyki punktowe.

Program ocenia bardzo surowo. Aby uzyskać dobrą ocenę należy wykazać się dużą wiedzą z danej dziedziny. Istnieje też możliwość dostania oceny celującej jeżeli użytkownik zdobędzie powyżej 100% możliwych do zdobycia normalnie punktów. Punkty takie można zdobywać odpowiadając na pytania samodzielnie (jeżeli autor testu przewidział oczywiście możliwość odpowiedzi samodzielnej).

Egzaminator 2002
Egzaminator 2002

Okno ze statystykami wyświetla kto i kiedy przeprowadzał egzamin na komputerze, Ile trwał egzamin, ile punktów zdobył egzaminujący i w końcu jaką dostał ocenę. Można także sprawdzić czy użytkownik "ściągał".

Dzięki dodatkowemu programowi, Edytorowi dołączonemu do programu, Egzaminator może znaleźć szerokie zastosowanie - nie tylko sama informatyka. Edytor pozwala na ułożenie własnego testu, może to być test z biologii, historii, matematyki lub innego dowolnego przedmiotu. Dzięki niemu łatwo można sprawdzić czyjąś wiedzę z dowolnej dziedziny.

Edytor testów 2002
Edytor testów 2002

Utworzenie dowolnego testu jest bardzo łatwe. Na początku podajemy "dane początkowe" czyli nazwę testu, autora, datę utworzenia, opis testu i liczbę pytań. Dane te są nam bardzo przydatne ze względu na łatwe później identyfikowanie testów. Program Edytor pozwala także na edycję istniejącego już testu a także zapisanie testu w dowolnej chwili w czasie jego tworzenia jako "niedokończony plik testowy".

Po wprowadzeniu "danych początkowych" przechodzimy do wprowadzania pytań. W górnej części okna podajemy pytanie a poniżej odpowiedzi oraz wybieramy poprawną odpowiedź. Na koniec podajemy ilość punktów za poprawną odpowiedź oraz wybieramy czy pytanie może zawierać odpowiedź samodzielną. Jeżeli zaznaczymy Tak czyli istnieje taka możliwość to pokazuję się jeszcze jedno pole do podania ilości dodatkowych punktów za odpowiedź samodzielną.

Edytor testów 2002

Komentarze

Ale cute ☆*:.。.o(≧▽≦)o.。.:*☆ Więcej takich programów chcę! Najlepiej przeze mnie zrobionych

Dodaj nowy komentarz

Filtrowany HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.
CAPTCHA
W celu potwierdzenia, że jesteś człowiekiem, prosimy o wykonanie poniższego zadania
Target Image