e-Radio

Średnia: 5 (33 głosów)
e-Radio

e-Radio to prosty i mało "zasobożerny" program do odtwarzania internetowych stacji radiowych. Spośród znanych mi odtwarzaczy, wyróżnia go to, że po włączeniu ulubionej stacji radiowej i zminimalizowaniu do traya (zasobnika systemowego czyli miejsca na pasku stanu obok zegarka) program zużywa tylko około 2.5MB pamięci fizycznej czyli pamięci RAM. Dzięki temu program jest niemal "nieodczuwalny" dla systemu.

e-Radio
e-Radio

Dostępna tu wersja została zaopatrzona setki polskich internetowych rozgłośni radiowych. Są tu wszystkie stacje radia RMF-FM, Radio-ZET, ESKA, Polskie radio, stacje z portali OPEN.FM, TUBA.FM i Polskastacja.pl oraz wiele wiele więcej. Jeżeli na liście nie ma Twojej ulubionej stacji zawsze możesz dodać ją do spisu lub przesłać adres do mnie a wtedy będzie dodana do listy znajdującej się w paczce z programem. Aby dodać stację do listy należy kliknąć w przycisk Dodaj, podać nazwę stacji, adres URL do stacji i wybrać grupę w jakiej ma znaleźć się dodana pozycja. Oczywiście grupy można wybrać spośród już istniejących jak również stworzyć własną.

Podobnie jak z dodawaniem, można edytować tzn. zmieniać dane na temat już dodanych pozycji do listy. Można zmieniać im nazwy, zmieniać adres URL gdy podany jest już nieaktualny lub przenosić je między jedną a drugą lub nową grupą. Aby rozpocząć odtwarzanie stacji należy kliknąć dwukrotnie w jej nazwę na liście lub wskazać ją i nacisnąć Enter na klawiaturze. Po uruchomieniu następuje połączenie z serwerem wybranej stacji a następnie odtwarzanie, jeżeli oczywiście wszystkie operacje łączenia powiodą się.

e-Radio
e-Radio

Gdy program rozpocznie odtwarzanie użytkownik będzie mógł zobaczyć co aktualnie jest grane w wybranej stacji, będzie mógł podglądnąć bitrate czyli jakość w jakiej nadaje dana stacja (obie funkcje dostępne dla niektórych rozgłośni) i co najważniejsze będzie mógł nagrać na dysk ulubioną piosenkę lub audycję radiową.

Program został wyposażony w wizualizator graficzny który w bardzo prosty sposób można włączyć/wyłączyć. Dodatkowo program "pamięta" listę ostatnio wybieranych stacji, które zebrane został w grupę "Ostatnio wybierane" będącą zawsze na samym szczycie wszystkich grup w spisie dzięki czemu można w bardzo łatwy sposób włączyć swoją ulubioną rozgłośnię. Pozycje w tej grupie sortowane są według daty/czasu ostatniego uruchomienia rozgłośnie - ostatnio wybierane znajdują się na samym szczycie.

e-Radio
e-Radio

Po wyłączeniu listy i wizualizatora program zajmuje niewiele miejsca na pulpicie, jest łatwy do ukrycia chociażby dzięki możliwości minimalizowania do zasobnika systemowego (traya) oraz zżera (po zminimalizowaniu) bardzo mało dostępnej pamięci RAM.

W opcjach czyli ustawieniach możemy zmienić sposób uruchamiania programu, widoczność ikony w zasobniku oraz sposób zamykania itp. Możemy wskazać folder, do którego program będzie zapisywał nagrywane audycje. Użytkownik może również ustawić widoczność listy "Ostatnio wybierane" oraz wskazać ile pozycji ma być na niej widocznych.

e-Radio
e-Radio

Kliknięcie w przycisk Internetowe Stacje Radiowe spowoduje wyświetlenie menu, ze spisem stron internetowych, z których pobrane zostały adresy do stacji radiowych, znajdują się tu również adresy do stron nadesłane przez użytkowników. Na szczególną uwagę zasługuje "Radiowa Mapa Polski", umieszczona w serwisie nadaje.com, na której zobaczyć można rozmieszczenie nadajników na obszarze Polski oraz jaką stację dany nadajnik nadaje. Drugą godną polecenia stroną www jest "Znajdź utwór który leciał w radio" - odsluchane.eu. Na stronie tej można znaleźć utwór/audycję jaka leciała w jednej z czołowych polskich rozgłośni o podanej przez użytkownika dacie i godzinie.

Komentarze

Fajnie jak byś dał kod aplikacij Smile

bardzo dobra ocena ode mnie, chciałbym jedynie aby pojawiła się możliwość edytowania interfejsu w szerszym znaczeniu, dobrym przykładem na takie rozwiązania jest znany z otwartości player aimp czy winamp:) pozdrawiam

Lista stacji w porównaniu z tym co było parę lat temu znacznie się zmniejszyła. Dlaczego?

Z racji tego, że zacząłem dostawać coraz więcej e-maili tego typu postanowiłem zamieścić post, w formie komentarza, wyjaśniający zaistniałą sytuację. Najpierw jednak przytoczę fragmenty e-maili jakie dostaję od użytkowników:

 • Gratuluję znakomitego radia - takiego szukałem. Nie ma jednak radia którego namiętnie słucham Chilli ZET - bardzo proszę o dodanie.
 • Bardzo fajny programik.Prosiłbym tylko o uaktualnienie listy stacji, ponieważ brakuje mi tu wielu znanych stacji np: RadioZet, RMFFM, stacje te są pokazane na obrazkach w opisie programu, ale nie ma ich po uruchomieniu programu na liście stacji.
 • Witam. Program jest super ale nie ma mojego ulubionego radia Eska. Proszę o dodanie.
 • Cześć, czy można dodać do spisu radio Złote Przeboje.
 • itd .....

Odpowiedź na to jest bardzo prosta: nie mogę dodać tych stacji do spisu ponieważ żadna z wymienionych tutaj rozgłośni NIE POZWOLIŁA na to.
Wysłałem zapytanie do wszystkich większych rozgłośni w Polsce. Żadna nie wyraziła zgody na dodanie ich stacji do mojego spisu z prostej przyczyny (jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o): pieniądze. Stacje te mają swoje własne playery, których głównym zadaniem, poza oczywiście odtwarzaniem Waszego ulubionego radia, jest wyświetlanie reklam. Mój odtwarzacz pozbawia ich takiej możliwości stąd odpowiedź jaką dostałem jest negatywna.

Widziałem programy które mają więcej stacji, mają wszystkie stacje radia RMF, Zet i innych.
Ten program tego nie ma.

Witam,
Ja też widziałem inne programy odtwarzające radio internetowe.
Jasne że mają więcej stacji, tylko ile z tych stacji działa. Ile z nich da się posłuchać i w jakim stopniu spis stacji jest aktualny.
Ja też miałem kiedyś z samego radio RMF kilkadziesiąt stacji. Teraz gdy radio to można słuchać tylko na ich własnym playerze nie ma sensu trzymanie linków do nieaktualnych adresów.
Tak jest ze wszystkimi większymi rozgłośniami. Powód opisałem powyżej.
Jeżeli w sieci są odtwarzacze internetowych stacji radiowych, które grają znane polskie rozgłośnie, to zapewne linki do tych stacji uzyskane są bez konsultacji z rozgłośnią (chyba że się mylę).

Witam,
Czytając powyższe komentarze postanowiłem dodać moją ulubioną stację do programu samemu.
Jednak Pański program nie chce jej odtwarzać.
W mojej przeglądarce link do stacji jest następujący: www.rmfon.pl/play,6
I w przeglądarce da się posłuchać tego radia a w Pańskim odtwarzaczu NIE !!

Pozdrawiam

Witam.

Sprawdziłem link, w przeglądarce radio pięknie gra, w programie e-Radio nie.
Dla czego tak się dzieje?

Na samym początku należałoby powiedzieć sobie czym jest radio internetowe, jest to radio nadające swoje audycje poprzez Internet, za pomocą przesyłania strumieniowego.

Do czego zatem odnosi się Pański link. Czy jest to link do strumienia?
Zdecydowanie nie. Aby móc odtwarzać takie radio należy znać adres strumienia a nie adres strony www odtwarzacza.
Dziś, jak już wspomniałem wyżej, większość stacji radiowych ma swoje własne odtwarzacze (playery) i nie udostępnia linków bezpośrednio do strumieni przez co ich odbiór jest wręcz niemożliwy.

Witam,

Proszę zatem o przykład linku, przykładowe radio jakie można dodać do Pańskiego odtwarzacza.

Z góry dziękuję.

Zaje. . .fajny program!!!

Ze szczerego serca POLECAM !!!
Zaraz dodaję linki na moim profilu na FB

Dziękuję i życzę udanej pracy z programem.
Pozdrawiam

Jestem bardzo zadowolony - pojawiają się aktualizacje programu w miarę potrzeb ...
POLECAM!

Dodaj nowy komentarz

Filtrowany HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.
CAPTCHA
W celu potwierdzenia, że jesteś człowiekiem, prosimy o wykonanie poniższego zadania
Target Image