Desktoper

Średnia: 5 (7 głosów)
Desktoper

Program Desktoper służy do automatycznej zmiany tapet systemu Windows. Wystarczy, że wskażesz w opcjach programu folder zawierający pliki graficzne, które chcesz później oglądać jako tapety Twojego pulpitu i ustawisz czas między zmianami a program sam zrobi resztę za Ciebie. Użytkownik ma również możliwość stworzenia własnej listy tapet, nawet z różnych folderów, zbierając pliki graficzne porozrzucane po wszystkich dyskach i folderach do jednej listy Ulubionych plików i zmieniać tapety tylko spośród tych wybranych plików. Program obsługuje pliki typu BMP, JPG i GIF.

Desktoper
Desktoper

W programie można ustawić dowolne źródło z plikami graficznymi. Może to być folder wraz z podfolderami. Może to być własna lista ulubionych plików graficznych. Zawartość folderu można przeglądnąć klikając na przycisk Miniaturki. Z menu kontekstowego każdej miniaturki można wybrać odpowiednie opcje zamieniając wskazany plik graficzny w tapetę naszego pulpitu. Podobnie jest z plikami znajdującymi się na liście ulubionych plików graficznych. Po wskazaniu pliku z listy użytkownik ma możliwość podglądu zaznaczonego pliku jako tapeta pulpitu.

W oknie podglądu można wyświetlać plik w wielu trybach. Może być dopasowany do wielkości okna, do wielkości pulpitu lub wyświetlony w rzeczywistym wymiarze a także w odpowiednich pomniejszeniach. Tapety można zmieniać co pewien, określony czas lub tylko przy uruchomieniu komputera. Czas zmiany tapety można oczywiście ustawiać dowolnie. Do tego tapety naszego pulpitu mogą być wybierane z plików graficznych w sposób losowy lub względem listy czyli po kolei.

Desktoper
Desktoper

Po uruchomieniu programu w trayu, obok zegarka, pokazuje się ikona programu Desktoper. Menu kontekstowe ikony zawiera wiele przydatnych opcji. Można zatrzymać zmianę tapety jeżeli aktualna podoba się nam, można jednym kliknięciem zmienić tapetę jeżeli aktualna jest nieodpowiednia lub po prostu wyrzucić ją z naszego komputera. Możemy wyświetlać właściwości pliku graficznego będącego naszą tapetą, pobrać tapety z internetu czy całkowicie zamknąć program.

Komentarze

nie dziala z windowsem home office!

Witam,

Program został stworzony parę lat temu, gdzie królował WinXP. Na nowszych systemach rzeczywiście może nie działać.
Ja mam Win8.1 i program działa. Na Win7 też.
Nie wiem o jakiej wersji mowa w Pani(a) przypadku.

Dodaj nowy komentarz

Filtrowany HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.
CAPTCHA
W celu potwierdzenia, że jesteś człowiekiem, prosimy o wykonanie poniższego zadania
Target Image